Bez przebaczenia Aleksander Makowski

w dziale KSIĄŻKI Tagi: , , , ,
bez_przebaczenia-Aleksnder_Makowski_okładka

Wydawnictwo Czarna Owca

Bez przebaczenia to książka dla sympatyków kryminałów i sensacji, których pociąga fabuła osadzona w pierwszym okresie zimnej wojny.

Z pozoru zwyczajny wypadek drogowy, w którym rozpędzona śmieciarka taranuje na nowojorskiej ulicy samochód staje się przyczynkiem do intrygującej walki wywiadów i świata przestępczego. W płonącym aucie ginie dwoje pasażerów, jednym z nich jest Polak, którym interesują się nie tylko przedstawiciele najwyższych kręgów rządowych i agencji wywiadowczych, lecz także mafii, która przygotowuje się do przerzutu ogromnych ilości narkotyków…

Z biegiem czasu sprawa zatacza coraz szersze kręgi, a na jaw wychodzą coraz to nowe powiązania, sięgające w przeszłość, do czasów drugiej wojny światowej. Rozpoczyna się skomplikowana gra: przemytnik Dominik, były esesman Gerard, agent CIA Harry, polski pułkownik Szulc i związana z Mosadem Dolores – to tylko kilkoro z jej uczestników, których ścieżki splatają się i rozchodzą.

Aleksander Makowski, to autor bestsellera Tropiąc Bin Ladena, bohater fascynującej książki Zawód: szpieg, debiutuje jako powieściopisarz. Konstruuje trzymającą w napięciu fabułę, nasyconą licznymi detalami z pracy wywiadowczej.

Dodaj komnetarz