Nie oddam dzieci! Katarzyna Michalak

w dziale KSIĄŻKI Tagi: , , , ,

Najmocniejsza powieść Katarzyny Michalak. Roztrzaskuje serce na kawałki, wzbudza skrajne emocje, wzrusza do łez. A przecież ta historia może się przydarzyć każdemu…

Okładka książki Katarzyny Michalak Nie oddam dzieci!

Wydawnictwo Literackie

Główny bohater to, młody i utalentowany chirurg oddany swojej pracy, który nie zauważa momentu, gdy staje się ona ważniejsza niż jego rodzina. Dopiero gdy jego ukochana żona i najmłodszy synek giną pod kołami rozpędzonego samochodu prowadzonego przez pijanego kierowcę, Michał zrozumie, co tak naprawdę jest ważne. Za późno…

Ale to nie koniec jego tragedii. Los bywa okrutny, a ludzie jeszcze bardziej. Pogrążonego w rozpaczy mężczyznę czeka jeszcze jeden cios, który spadnie z najmniej spodziewanej strony.

Zrozpaczony ojciec musi podjąć o desperacką walkę o prawa do opieki nad pozostałymi dziećmi i stawić czoła nie tylko wymiarowi sprawiedliwości, ale i tym, którzy powinni stać po jego stronie.

Michał musi znaleźć w sobie siłę, by wykrzyczeć: Nie oddam dzieci! Albo… utraci je również.

Autorka w bardzo obrazowy a nawet czasami drastyczny sposób opisuje wypadek w którym ginie żona i synek głównego bohatera, jednak jak sama mówi: „Nie da się śmierci młodej kobiety i malutkiego chłopczyka opisać pięknie i łagodnie, niczym zachodu słońca nad morzem. Bynajmniej nie sprawiło mi przyjemności opisywanie wypadku, było to dla mnie tak straszne – szczególnie, że cały czas w tym samochodzie widziałam siebie i mojego synka – że ten jeden rozdział pisałam na raty: kilka akapitów, i przerwa, bo ręce mi się trzęsły, a do oczu napływały łzy. Ale cała książka jest mocna, bardzo mocna. Pisana brutalnym językiem, bo takim posługują się moi antybohaterowie, czarno-biała, bez znieczulenia. Jednym słowem: jest prawdziwa.”

Tę książkę musisz przeczytać.

Dodaj komnetarz