Pitbull. Nowe porządki (2016)

w dziale FILMY Tagi: , , , , ,

Już niedługo sympatycy mocnego polskiego kina oraz twórczości Patryka Vegi będą mieli powody do zadowolenia. Na ekrany wchodzi film „Pitbull. Nowe porządki„, a Bogusław Linda powróci na ekrany wielkich kin w roli gangstera złamanego przeszłością i wypowie te słowa: „Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz”.

 

W filmie Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki” rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla – Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuję Grupę Mokotowską do tematu „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować. Patryk Vega w sposób bezkompromisowy ukazuje życie policjantów, a także po raz pierwszy odsłania przed nami świat gangsterów. „Pitbull. Nowe porządki” to nowe spojrzenie na policję i przestępczość. „W ciągu 10 lat policja i przestępczość w Polsce zmieniły się tak bardzo, że postanowiłem to pokazać. Główny bohater policyjny, który pracował pod przykryciem w gangu handlarzy narkotyków, ma irokeza i jest cały wytatuowany. Dawniej tacy policjanci nie istnieli. To, co jest także odkrywcze w kolejnym to ukazanie środowiska gangsterów. Na potrzeby scenariusza udało mi się wniknąć w świat przestępców tak bardzo, że dokumentowałem go równie silnie, jak policję. W filmie nie ma praktycznie wymyślonych dialogów. Wszystkie sceny i sytuacje ukazujące policjantów i gangsterów są jeden do jednego przeniesione z życia. Liczne sceny zostały zrealizowane przy użyciu ukrytej kamery w zastanym tłumie. to męski pojedynek w świecie prawdziwych facetów”.
Poza Bogusławem Lindą, którego zobaczymy w roli równie mocnej jak postać Franza Maurera z „Psów”, wraz z filmem powraca znany fanom „Pitbulla” Gebels (Andrzej Grabowski), Igor (Paweł Królikowski) i Barszczyk (Michał Kula), a także gwiazda serialu „Służby specjalne” Krzysztof Czeczot. W zaskakujące kreacje postaci kobiecych wcieliły się: Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, znana z „Galerianek” Anna Karczmarczyk oraz Julia Pogrebińska. W roli Majami widzowie zobaczą debiutującego na wielkim ekranie Piotra Stramowskiego. Producenci: Emil Stępień, Patryk Vega.

2 Responses to “Pitbull. Nowe porządki (2016)”


kitten
26 lutego 2016 Odpowiedz

Pitbull. Nowe porzadki dostarcza sporo rozrywki, oglada sie go bardzo przyjemnie, ale to wszystko. Nie emocjonuje, nie wzrusza, nie szokuje. I niech sie nie chowa za swoim tak reklamowanym autentyzmem. Mimo wszystko musze jednak przyznac, ze gra aktorska zrobila na mnie spore wrazenie.

assy
28 kwietnia 2016 Odpowiedz

Jak dla mnie całkiem fajny film. Mam jednak nadzieję że to tylko fikcja.

Dodaj komnetarz