Sekretne życie pszczół

w dziale KSIĄŻKI Tagi: , , ,
sekretne życie pszczół

Wydawnictwo Literackie

Sekretne życie pszczół to wbrew pozorom nie jest książka dla sympatyków pszczelarstwa, aczkolwiek wątek tych sympatycznych owadów to dość istotny element fabuły.

Akcja książki osadzona jest w mrocznych realiach południowych stanów Ameryki z lat sześćdziesiąt XX wieku. Czasach w których zniesiono niewolnictwo jednakże jak się okazuje tylko na papierze. W tych realiach przyszło żyć 14 letniej dziewczynce o imieniu Lily, na domiar złego jest ona półsierotą, która dziesięć lat wcześniej przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Jakby tego było mało, dziewczynką opiekuje się oschły i apodyktyczny ojciec.

Sekretne życie pszczół to książka o poszukiwaniu swojej tożsamości oraz odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące przeszłości. Dodatkową zachęta do przeczytania Sekretnego życia pszczół niech będzie fakt, że książka ta przetłumaczona została na 36 języków, a sprzedaż w samych Stanach Zjednoczonych wyniosła ponad sześć milionów egzemplarzy. I jeszcze jedno, sympatycy którzy nie lubią czytać mogą obejrzeć ekranizację powieści.

Dodaj komnetarz