Zwykły Bohater Mark Owen

w dziale KSIĄŻKI Tagi: , , , ,

Absolutna rewelacja. Książka, którą czyta się jednym tchem. Świetna powieść posiadająca jakże ważne przesłanie – nigdy się nie poddawaj. Zwykły bohater to książka o chłopaku, który realizuje swoje największe marzenie, wstępuje do elitarnej jednostki Navy Seals, przechodzi morderczy trening, wreszcie trafia do Afganistanu, gdzie służy przez kolejne zmiany ryzykując życiem.

zwykły bohater mark owen

Zwykły Bohater

 

Owen opisuje wojnę taką jaką jest, twardą, bezwzględną, czasem wręcz okrutną. Tutaj nie ma miejsca na dylematy i rozterki, są rozkazy które należy wykonać jednakże zawsze trzeba pozostać człowiekiem. Czytając książkę z każdą stroną zaczynamy coraz bardziej wchodzić w skórę głównego bohatera, zaczynamy myśleć i reagować jak on. Dla wielu czytelników Zwykły Bohater może być niczym doskonały poradnik psychologiczny motywujący do działania i pracy nad własnymi słabościami.

„Chciałbym, aby Zwykły bohater dostarczył czytelnikom to, czego brakuje w większości książek militarnych — wgląd w osobistą lekcję życia, jaką daje ciężar codziennej walki. Historie, które przedstawiłem w nowej książce, są spuścizną moich kompanów oraz wszystkich, którzy służyli w jednostce SEALS, oddając swoje życie w walce o wolność. W naszych szeregach na stałe wpaja się, by być przykładem dla młodszych kolegów oraz przekazywać im wartości i doświadczenia, tak by pewnego dnia oni mogli podzielić się nimi z facetami, którzy z czasem dołączą do jednostki. Mam nadzieję, że właśnie to udało mi się przekazać”.

Mark Owen

Dodaj komnetarz